T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekrem BETBAŞI Yağlı Boya ve Mozaik Sanatı Eserleri Sergisi

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2017 kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında sanatçı Ekrem BETBAŞI tarafından ortaya koyulan eserlere ait “Yağlı Boya ve Mozaik Sanatı Eserleri Sergisi” nin açılışı Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Emin AVCI, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet TAYMUŞ ve Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa ALAN tarafından gerçekleştirildi.

Açılışta hazır bulunan davetliler ve protokol üyeleri huzurunda ilk konuşmayı gerçekleştiren İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet TAYMUŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak kültür ve sanat faaliyetlerine verdikleri desteklerden bahsederek eserleri ortaya koyan sanatçı Ekrem BETBAŞI’ na teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Vali Yardımcısı Mehmet Emin AVCI ise kültürün ve sanatın toplumumuz açısından öneminden bahsetti ve konuşmasına Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözüyle devam etti. Konuşmasını sanatçı Ekrem BETBAŞI’ na teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından serginin açılışını yapan Vali Yardımcısı Mehmet Emin AVCI ve protokol üyeleri, sergiyi gezerek eserleri inceledi.

Serginin 22 Ekim 2017 tarihine kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sergi Salonunda Kayseri halkı ziyaretine açık olduğu belirtildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Basın Yayın Merkezi


  • DSC_0023.JPG
  • DSC_0033.JPG
  • DSC_0040.JPG
  • DSC_0051.JPG
  • DSC_0084.JPG
  • DSC_0104.JPG